• Z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły, Papieża św. Jana Pawła II, Patrona Szkoły uczniowie, nauczyciele i rodzice przygotowali materiał filmowy przygotowany na tej okazję.

• Ojcze Święty Janie Pawle II w 100-lecie urodzin wyrazy hołdu i wdzięczności składa klasa 2c wraz z rodzicami i wychowawczynią (projekt z okazji 100 rocznicy urodzin).

foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto
  • Wiosenna przerwa świąteczna.

• Posiedzenie Rady Pedagogicznej (online) poświęcone omówieniu i zaopiniowaniu projektu arkusza organizacji roku szkolnego 2020/2021.

• 15. rocznica śmierci św. Jana Pawła II, Patrona Szkoły.

Kiedy odezwą się moce chaosu,
    a posiadacze prawdy zamkną się w kościołach,
    i jedynie wątpiący pozostaną wierni,
    Twój portret w naszych domach co dzień nam przypomni,
    co może jeden człowiek, i jak działa świętość.

fragment "Ody na osiemdziesiąte urodziny Jana Pawła II"
    Czesław Miłosz

• Nadzwyczajne posiedzenie Rady Pedagogicznej (online) poświęcone nauczaniu zdalnemu w okresie od 25 marca do 10 kwietnia 2020 r.

• Nasza szkoła otrzymała certyfikat "Dobrze zaPROJEKTowanej szkoły 2020 roku" biorąc udział w konkursie „Projektanci edukacji” zorganizowanym przez wydawnictwo Nowa Era.

materiały szkolne

• Akademia z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, przygotowana przez uczniów klasy VI a. W dniach od 13 do 19 lutego br. odbyły się konkursy: Pięknego Czytania, Gazetek Klasowych i Szkolnego Dyktanda związane z językiem polskim, a ich laureacji zostali uhonorowani nagrodami podczas akademii przez dyrektora Adama Szymalę.

W Konkursie Gazetek Klasowych zwyciężyła klasa Va. Konkurs na hasło promujące mowę ojczystą o nagrodę Dyrektora Szkoły wygrała uczennica kl. Va – Zuzanna Brus. Jej hasło brzmi: „Drogi Polaku! Drogi Rodaku! Pamiętaj, by mowa Twa ojczysta była zawsze piękna i czysta!”. Wyróżnienie otrzymują Anna Gruszecka i Ignacy Krawiec z kl. III b za hasło „Dobry kraj to piękna mowa, piękne słowa i rozmowa”.

Konkurs Pięknego Czytania dla klas III Konkurs Pięknego Czytania dla klas V-VI Szkolne Dyktando dla klas III Szkolne Dyktando dla klas V-VI
    I miejsce Monika Borowik IIIa I miejsce Antoni Szramowiat Va I miejsce Gabriela Baran IIIb I miejsce Alicja Nowak Va
    II miejsce Adam Włosek IIIb II miejsce Zuzanna Prażmo Va II miejsce Tomasz Kawa IIIb II miejsce Szymon Legieć VIa
    III miejsce Amelia Romanowska IIIb II miejsce Antonina Domaciuk VIb III miejsce Monika Borowik IIIa III miejsce Karolina Czerwińska VIa
    III miejsce Julia Ozygała VIb
    III miejsce Iga Pawlik VIb
  • Szkoleniowe posiedzenie Rady Pedagogicznej poświęcone zagadnieniom neurodydaktyki.

• Uczennice klasy 3a, Monika Borowik i Maja Kowalczyk wzięły udział w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Regionalnej "Lubelszczyzna - Godna Europy Ojczyzna" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 33 im. 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej w Lublinie. W wyniku rywalizacji Monika zdobyła wyróżnienie.

źródło: SP15 Lublin

• Zabawa karnawałowa klas 1-3 i 5-6.

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Jana Pawła II
ul. Elektryczna 51