Obiady w szkole
Porozumienie dla rodziców dzieci
eDziennik
Dziennik elektroniczny Vulcan
Wskazówki dla rodziców
Wytyczne GIS, MEN i MZ
10 zasad dla uczniów
Wytyczne GIS, MEN i MZ
Świetlica szkolna
Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy
epodreczniki.pl
Bezpłatne materały edukacyjne
BIBLIOTECZNE AKTYWNOŚCI
Aktualizacja: 21 lutego 2020
Klub Literacki
W dniu 10 lutego odbyło się pierwsze spotkanie Klubu Literackiego, do którego zapisy wciąż trwają. Serdecznie zapraszamy!
Zajęcia czytelnicze
W drugim semestrze prowadzimy zajęcia doskonalące czytanie w klasach I-III. Pierwsi uczniowie już regularnie korzystają z tych warsztatów. Zapraszamy wszystkich, który chcieliby doskonalić umiejętność czytania i rozumienia przeczytanego tekstu.
Drugoklasiści w nowoczesnej bibliotece
W dniu 3 czerwca panie z biblioteki razem z klasą 2 b odwiedziły Filę Nr 40 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Dzieci uczestniczyły w zajęciach przygotowanych przez Magdalenę Opalkę – kierownika tej biblioteki. Po wysłuchaniu fragmentu książki pod tytułem "Bajka o tym, jak błędny rycerz nie uratował królewny, a smok przeszedł na wegetarianizm” Łukasza Olszackiego, dzieci tworzyły własną wizję chochlika, jednego z bohaterów baśni. Miały też czas wolny na zabawę w berka, czy w chowanego. Niesamowita przestrzeń i wspaniały projekt wnętrza pozwoliły też na relaks.
Noc w bibliotece
W nocy z 24 na 25 maja klasa 4a w nagrodę za zajęcie I miejsca w czytelnictwie w pierwszym semestrze bieżącego roku szkolnego, wzięła udział w nocy w bibliotece. Wieczór rozpoczął się samodzielnym przygotowaniem swojej kolacji. Po posiłku uczniowie opracowali Poradnik dla dorosłych ułatwiający zrozumienie świata dzieci. W kolejnym etapie imprezy dzieci zostały podzielone na dwie grupy i przystąpiły do podchodów. Przy zgaszonych światłach, uzbrojeni w latarki, uczniowie poszukiwali kopert z pytaniami i zadaniami. Pytania dotyczyły lektury „W krainie Miziołków” Joanny Olech, którą właśnie omawiają i musimy przyznać poradzili sobie fantastycznie, gdyż odpowiedzieli prawidłowo na prawie wszystkie pytania, a zabawę zakończyli remisem. Następnym punktem programu było wykonanie przez każdego ucznia swojego lapbook’a. Na zakończenie próbowaliśmy zgłębić tajemnice wszechświata. Dzieci zapoznały się z anaglifami (trójwymiarowymi obrazami) i Układem Słonecznym. Na poznawanie konstelacji zabrakło już sił, więc przygotowali swoje śpiwory, poczytali troszkę przed snem i… nie jeszcze nie zasnęli, to było dużo, dużo później ;).
Pasowanie na czytelnika w klasie 1b
8 lutego 2019r. w bibliotece odbyło się pasowanie na czytelnika w klasie 1b. Dzieci zapoznały się z regulaminem biblioteki i znajdującym się w niej księgozbiorem, chętnie odpowiadały na zagadki czytelnicze i po uroczystym pasowaniu pomarańczową kredką odebrały zakładki do książek przygotowane przez uczniów klas piątych.
Pasowanie na czytelnika w klasach 1a i 1c
23 stycznia 2019r. w bibliotece odbyło się pasowanie na czytelnika w klasach 1a i 1c. Dzieci zapoznały się z regulaminem biblioteki i znajdującym się w niej księgozbiorem, chętnie odpowiadały na zagadki czytelnicze i po uroczystym pasowaniu pomarańczową kredką odebrały zakładki do książek przygotowane przez uczniów klas piątych.
Hura Makulatura - 2018
11 grudnia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu "Hura Makulatura 2018" organizowanego przez Wydział Ochrony Środowiska. Uroczystość odbyła się w Trybunale Koronnym. Organizator przygotował upominki dla uczniów, którzy wykazali się największą aktywnością w zbiórce makulatury. Wśród laureatów znalazła się uczennica naszej szkoły Alicja Nowak z klasy IVa.
foto foto foto
Dzień Górnika - Barbórka
4 grudnia biblioteka szkolna wspólnie z p. Grzegorzem Miklaszewskim, nauczycielem języka angielskiego uczciła Dzień Górnika tzw. „Barbórkę”. Z tej okazji p. Miklaszewski ubrał się w galowy strój górnika i odwiedził klasy I – II. Przywitał dzieci górniczym pozdrowieniem „Szczęść Boże” i wytłumaczył dlaczego górnicy tak się witają. Opowiedział także o trudnej i niebezpiecznej pracy górnika. Zaprezentował galowy strój i dokładnie scharakteryzował dzieciom czako z pióropuszem. Na zakończenie każde z dzieci dostało kartę pracy do kolorowania, na której była czapka górnika.
foto foto foto foto
Kiermasz taniej książki
Obecnie trwa Kiermasz Taniej Książki, który kończy się 11 grudnia, a z którego dochód przeznaczony będzie na zakup nowych książek do naszej biblioteki. Zapraszamy do zakupów jest jeszcze wiele ciekawych książek, książeczek i kolorowanek z naklejkami.
Dzień Pluszowego Misia
Biblioteka szkolna współorganizowała akcję z okazji Dnia Pluszowego Misia – do 4 grudnia w bibliotece i w świetlicy zbierane były maskotki dla dzieci z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.
foto foto foto
ARCHIWUM DZIAŁAŃ BIBLIOTEKI
O NAS
Aktualizacja: 21 lutego 2020

Czynna codziennie w godzinach 7.45-15.10

Nasz księgozbiór liczy ponad 12 tys. książek. Dzięki dotacji przyznanej w 2019 roku z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zostały zakupione nowości wydawnicze – 643 książki i 18 audiobooków. Na miejscu można skorzystać z księgozbioru podręcznego, który jest stale powiększany, a najmłodsi uczniowie mają swój kącik czytelniczy. Prenumerujemy również następujące czasopisma: Mówią Wieki, Kumpel, Bravo Sport i Kosmos dla dziewczynek. W czytelni uczniowie mogą korzystać z komputerów i laptopów z dostępem do Internetu. Od września 2019 roku biblioteka działa w programie Mol Net+, uczniowie mogą korzystać z internetowego katalogu OPAC, a nawet rezerwować książki. Warunkiem jest podanie adresu e-mail rodzica bibliotekarzom.

Pracownicy:

mgr Sylwia Przybyszewska
mgr Marta Niedźwiedź (zastępstwo)

 1. Ze zbiorów biblioteki mogą korzystać wszyscy uczniowie.
 2. W czytelni może przebywać maksymalnie 10 osób.
 3. Zabrania się wykorzystywać komputery do gier i zabaw.
 4. Z komputerów można korzystać tylko w czasie lekcji.
 5. Przy jednym komputerze mogą pracować 2 osoby.
 6. W bibliotece obowiązuje cisza i przestrzeganie porządku.
WYPOŻYCZALNIA
Aktualizacja: 15 października 2018
 1. Książki można wypożyczać na okres 2 tygodni.
 2. Książki z biblioteki nie wolno nikomu pożyczać.
 3. Za zniszczoną lub zaginioną książkę należy odkupić nową.
ZASADY KORZYSTANIA Z CZYTELNI
Aktualizacja: 15 października 2018
 1. Z czytelni mogą korzystać uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły oraz rodzice.
 2. Osoby korzystające z czytelni zobowiązani są do:
  • wpisania się do zeszytu korzystających z czytelni
  • pozostawienia legitymacji szkolnej (dowodu tożsamości) u dyżurującego bibliotekarza
  • pozostawienie wierzchniego okrycia w szatni lub na wieszaku
 3. W czytelni obowiązuje cisza oraz zakaz spożywania posiłków.
 4. Książki przyniesione do biblioteki należy zgłosić nauczycielowi bibliotekarzowi.
 5. Nauczyciele bibliotekarze udzielają informacji i pomagają w wyszukiwaniu potrzebnych materiałów.
 6. Książek, czaspism, płyt CD nie wolno wynosić z czytelni.
 7. Czytelnicy zobowiązani są chronić książki, czasopisma, ryciny, mapy i fotografie przed zniszczeniem. W przypadku zauważenia zniszczenia lub braku należy zgłosić to nauczielowi bibliotekarzowi.
 8. Czytelnicy ponoszą odpowiedzialność materialną za szkody wynikłe z ich winy.
 9. Wszyscy czytelnicy zobowiązani są do poszanowania wyposażenia czytelni i kulturalnego zachowania.
 10. Osoby nie przestrzegające postanowień niniejszego regulaminu, mogą być w szczególnych przypadkach pozbawione prawa korzystania z biblioteki szkolnej.